BV Auto Zlín - modernizované Audi A8

+420 577 111 911

Ostřejší design a inovativní technologie pro vlajkovou loď: modernizované Audi A8

22. 4. 2022
Ostřejší design a inovativní technologie pro vlajkovou loď: modernizované Audi A8

Audi A8 jakožto vlajková loď automobilky byla vždy průkopníkem v prémiovém segmentu. Potvrzuje to i její modernizovaná verze s ještě ostřejším designem především na přídi a zádi ve spojení s inovativními technologiemi. Jmenujme například digitální světlomety Matrix LED a zadní svítilny OLED nebo relaxační sedadlo v modelu A8 L, které nabízí velký počet možností nastavení a opěrku pro nohy na opěradle sedadla spolujezdce vpředu. Zde si mohou cestující nechat ohřát a namasírovat chodidla v různých stupních intenzity.

Vysoká kvalita zpracování zdůrazňuje manufakturní charakter interiéru modelu A8. To platí pro precizní perforaci povrchu sedadel, stejně jako pro ozdobné kryty výdechů ventilační soustavy s elektrickým otvíráním a zavíráním nebo pro sametově hebké kůže komfortních opěrek hlavy. Sedadla jsou sériově čalouněna kůží Valetta.

Pro modernizovaný model Audi A8 je k dispozici 40 asistenčních systémů. Některé z nich – mimo jiné bezpečnostní systémy Audi pre sense basic, Audi pre sense front a prostorový 360° kamerový systém – jsou součástí sériové výbavy.

Nové Audi A8 si můžete objednat s různými variantami pohonu. Základem jsou šestiválcové motory TDI a TFSI s objemem tři litry anebo můžete zvolit výkonný benzinový osmiválec 4.0 TFSI. Externě nabíjitelný hybridní model TFSI e kombinuje jednotku 3.0 TFSI s elektromotorem.

Highlightem modernizovaného modelu A8 je prediktivní aktivní podvozek, který dokáže aktivně reagovat na každou jízdní situaci. Podle nastaveného jízdního profilu se z vozu stává sportovní limuzína eliminující náklony karoserie. V režimu comfort+ se hladce „vznáší“ nad nerovnostmi a pro komfortní nastupování a vystupování se karoserie zvedne až o 50 milimetrů.